Зврлевски

  во

  Помалку од еден месец останува до истекот на мандатот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, а партиите се чини дека се далеку од договор за новиот ...
  сите 1185 | | | веќе видена

  1 Како можеше за четири години Зоран Заев од изјавата: „Да не дозволиме ова зло никогаш да не се повтори!“, да дојде до дереџе да изјави: „Нема да дозволам ...
  сите 399 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев вели дека со градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети зборувал за шпекулациите во јавноста оти некој го штити претседателот на ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Ви ја пренесуваме нанјновата колумна на Драган Павловиќ Латас насловена Боки Тредичи, од ///// Што да кажам? Штом Заев го зема Цацко да му биде советник во ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Што да кажам? Штом Заев го зема Цацко да му биде советник во кабинетот прашање на ден беше кога владата ќе се претвори во скечовите на К-15. Владава се ...
  сите 367 | | | веќе видена

  Специјалното јавно обвинителство може да добие времен шеф, но за првиот човек на Советот на јавни обвинители Коле Штериев не постои пократок пат за да биде ...
  сите 4 | | | веќе видена

  СЈО може да добие времен шеф, но за првиот човек на Советот на јавни обвинители не постои пократок пат за да биде избран, како што неофицијално планира власта, ...
  сите 497 | | | веќе видена

  Пратеникот од СДСМ, Мухамед Зекири на денешната собраниска седница на која се поставуваат пратенички прашања, го потсети премиерот Зоран Заев дека ветил оти по ...
  сите 609 | | | веќе видена

  Советот на јавни обвинители донел одлука со која ја враќа од почеток дисциплинската постапка за тројцата обвинители Гордана Гешковска, Јове Цветановски и ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Вчерашниот театар кој го одржаа ЈО на Македонија Љубомир Јовевски и Вилма Рускоска, фраерот од „тероризмот“ за „ 27 април“, кога беа изречени 211 години ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Разрешувањето на претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски по повеќе од една година избегнување, конечно е ставено на дневен ред на седницата на ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Разрешувањето на претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски по повеќе од една година избегнување, конечно е ставено на дневен ред на седницата на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Сведокот Михаил Кефалојанис денеска не се појави во кривичниот суд каде требаше да даде исказ за случајот ,,Маѓар телеком”. Претседателката на Судечкиот совет ...
  сите 53 | | | веќе видена

  „Марионетската власт на Зоран Заев заглавена во безаконие, корупција и криминал во континуитет ја замајува јавноста со смешни обвиненија за поранешниот премиер ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски по повеќе од една година избегнување, на денешната седница на Судскиот совет ќе биде ставен на дневен ред за ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски по повеќе од една година избегнување, на денешната седница на Судскиот совет ќе биде ставен на дневен ред за ...
  сите 55 | | | веќе видена