Звонко Шундовски

  во

  Во големото финале екипата на Целје Пивоварна Лашко триумфираше минимално со резултат 25:24 против тимот на Констанца предводена од македонскиот тренер Звонко ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Подобар од избраниците на Веселин Вујовиќ беа ракометарите на романската Констанца кои се предводени од македонскиот тренер Звонко Шундовски со резултат 24:20 ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Среќен сум што пак сум дома и што имам можност да го водам клубот што ми прирасна за срцето. Не сум магионичар што за два дена ќе направи чуда, но можам да ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во Романија денеска на големо се прават анализи. Мундијалскиот сон им се урна како кула од карти, од Скопје одново си заминуваат со лоши спомени. Првиот бараж ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Знаеме каква репрезентација ќе имаме спроти нас и што можеме да очекуваме. Верувам дека имаме квалитет и сила да го задржиме континуитетот од настапи на ...
  сите 177 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски селектор, Звонко Шундовски се врати во позната средина и од денеска е нов предводник на романскиот состав Доброгеа Суд Костанца. Ова за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тренерските промени во таборот на РК Пелистер станаа секојдневие. Челниците на клубот се во потрага по треттиот стратег сезонава, откако вчера по поразот од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По нецела година минатата на „кормилото“ на репрезентацијата на Израел Звонко Шундовски одлучи предвреме да ја заврши соработката. Тој за официјалната интернет ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Вардар, Металург, Работнички и Еурофарм Работник и дел од стручниот штаб на македонската репрезентација, Андон Бошковски е назначен за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, сезонава додаде уште една ставка во своето богато ракометно досие, откако тој стана единствениот македонски ракометар, кој 18 сезони е дел од Лигата на шампионите (17 во низа) и тоа со шестиот клуб во кариерата.Во елитното натпреварување Лазаров зачекори во сезоната 1998/99 со битолски Пелистер, кога ги постигна и првите четири гола во Лигата на шампионите. Потоа следуваа една, па три сезони со Загреб, пет со Веспрем, три со Сиудад Реал односно со клубот што потоа се преименува во Атлетико Мадрид, четири со Барселона и сега е дел од Нант. Во неделата постигна нови два гола во елитното натпреварување, со што стигна до 1.180 погодоци во Лигата на шампионите.Македонски ракометен репрезентативец со одличен стаж од 11 сезони во елитното натпреварување е левиот бек Бранислав Ангеловски, кој со пет различни тима (Вардар, Винтертур, Загреб, Металург и Констанца) бил дел од најсилното ракометно клупско друштво во Европа.За левото репрезентативно ...
  сите 139 | | | веќе видена