Зошто

  во

  Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ ја оцени како шпекулација идејата за двоен суверенитет како решение за косовскиот проблем, додавајќи дека ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Сиљановска е поддржана од осудени криминалци, како Игор Југ, правосилно осуден за терористичко загрозување на ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Во Русија е речиси невозможно да се најде работа со пристојна плата и удобни услови за живо. Така е зашто Русија не е само Москва, вели новинарката на ДВ, ...
  | | веќе видена

  Не е сеедно дали на детето ќе му дадете гумени бомбони или сладолед, бидејќи благите кои децата ги обожаваат и со кои родителите ги наградуваат и подмитуваат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На интернет денес се објавени два нови прислушувани разговори. Зад објавата стои извесен корисник „Илија громовник“, а разговорите се објавени на Јутјуб и вк. ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Иако работи веќе 7 години, аеродромот „Чанги“ во Сингапур според многумина е убедливо најубавиот аеродром на светот. Со последната знаменитост, таа титула и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Уште една потврда зошто првата дама на Америка ја носи титулата за модна икона. После неколку еднобојни, да не кажеме монотони комбинации, првата дама на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Дали за табу темата смрт може да се разговара со факти? Кога настапува таа? Што велат искуствата на луѓе кои се очи в очи со смртта? Имаме ли душа? Пет аспекти ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Рускиот претседателски портпарол Дмитриј Песков верува дека американските даночни обврзници имаат солидни причини да почнат да поставуваат прашања зошто ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Италијанскиот фудбалски стратег имаше убави моменти на Сан Паоло, вели дека жали за елиминацијата на Наполи а додава дека има илјада причини зошто не може да ...
  сите 41 | | | веќе видена