Зоран

  во

  Утре на 24.5.2019 година (петок) со почеток во 16:00 часот во Националната филхармонија во Скопје, претседателот на Владата на Република Северна Македонија ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Во рамките на официјалната посета на Црна Гора, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев придружуван од заменик министерот за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На свечената вечера што ја приреди претседателот на Црна Гора, Ѓукановиќ го потврдивме традиционалното пријателство меѓу двете земји и разменивме мислења за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  соопштение на ВМРО ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска го посети ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Македонски Брод , каде оствари средба со ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) на традиционалниот „Деловен појадок со претседателот на Владата “ достави пакет од 78 мерки во функција на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Пратеникот Павле Богоевски кој денеска објави дека си поднесува оставка од пратеничката функција, попладнево преку Фејсбук порача дека му било чест изминативе ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Во рамките на официјалната посета на Црна Гора, претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев придружуван од заменик министерот за надворешни ...
  сите 12 | | | веќе видена

  – Денеска гледаме дека деспотот ќе ги распушти сите општински комитети, но не кажа што понатаму, а притоа заборава да каже дека општинските комитети не се ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Традиционалните пријателски односи меѓу Северна Македонија и Црна Гора имаат светла перспектива за дополнителен развој на односите на економски план, особено ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска го посети ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Македонски Брод и се сретна со граѓани, членови и симпатизери на ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Вистинската метла е потребна за оној во чии раце се наоѓа, порача од Македонски Брод Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска го посети ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Македонски Брод и се сретна со граѓани, членови и симпатизери на ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Конечно признание и од луѓе блиски на СДС без М дека Владата на Зоран Заев го донесе до колапс Македонското земјоделство.Ветуваа загарантиран откуп и повисоки ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска го посети ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Македонски Брод , каде оствари средба со граѓани, членови и симпатизери ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Традиционалните пријателски односи меѓу Северна Македонија и Црна Гора имаат светла перспектива за дополнителен развој на односите на економски план, особено ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Традиционалните пријателски односи меѓу Северна Македонија и Црна Гора имаат светла перспектива за дополнителен развој на односите на економски план, особено ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Традиционалните пријателски односи меѓу Северна Македонија и Црна Гора имаат светла перспектива за дополнителен развој на односите на економски план, особено ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Оставката е поради аудио снимка на која договара купување на масло од канабис од нелегален извор. Премиерот Заев ја почна „метлата“ од својот двор - разрешени ...
  сите 29 | | | веќе видена