Зоран

  во

  Здружението на сопственици на деловен простор за одржување на ТЦ Бисер го повикува Јавното обвинителство да покрене истрага за случајот со, како што велат, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Здружението на сопственици на деловен простор за одржување на ТЦ „Бисер“ го повикува Јавното обвинителство да покрене истрага за случајот со, како што велат, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Криминалот во Куманово е во пораст за 20 отсто, а началникот на униформираната полиција Зоран Јовановски тера кампања за референдумот и прави притисок за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Обвинителството за организиран криминал отвори истрага против пратениците од ВМРО-ДПМНЕ Сашо Василевски и Љубен Арнаудов, за кривични дела што ги сториле во ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Сега се појавила и шокантна снимка од тоа како Цока го убива Зоран. Откако Стојанка Стојановиќ Цока признала дека го убила Зоран Трифуновиќ, бидејќи не можела ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во моментов низ целата територија на Република Македонија се работи на реализација на проекти во висина од преку 800 милиони евра, што е историски највисока ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Ветеринарната медицина како дисциплина има големо значење за здравствената заштита на животните и безбедноста на храната, затоа и Министерство за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Управата за Јавни приходи работи на решенија кои ќе ја олеснат регистрацијата на граѓаните на новиот електронски систем за пријавување на персонален данок на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески при посетата и увидот на новиот мост на реката Луда Мара во Ваташа, информираше дека во моментов низ Република ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Нема план Б за европската иднина на нашата земја. Заслужуваме да бидеме дел од Европа на која чекаме 27 години. Ни треба одлучност, а не калкулантство. Треба ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Во моментов низ целата територија на Република Македонија се работи на реализација на проекти во висина од преку 800 милиони евра, што е историски највисока ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев вчера на митинг од Струмица свесно или не целосно го опиша начинот на кој работи неговата дипломатија - хазардерски и без компас. Заев ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денеска ќе учествуваат на трибина „Перспективите на македонската економија преку ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денеска ќе учествуваат на трибина „Перспективите на македонската економија преку ...
  сите 43 | | | веќе видена