Зоран

  во

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од пред болницата „8-ми септември“, каде е хоспитслизиран екс-министерот, Миле Јанакиески рече дека денешниот ...
  сите 478 | | | веќе видена

  Пратеничката од СДСМ, Мира Стојчевска попладнево преку соопштение извести дека нејзиниот сопруг ќе се откаже од унапредувањето во командир на Шумската полиција ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Главната вест во сите медиуми, Независен ја објавува на насловната страница во печатеното издание: „Уапсени Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски ...
  сите 35 | | | веќе видена

  На големиот меѓународен турнир во борење „Дан Колов“ во Бугарија, кој се смета за неофицијално светско првенство, како почесни гости ќе присуствуваат и ...
  | | веќе видена

  Лудилото продолжува. Тоа што вчера го најавивме, денеска има свој продолжеток. Оваа криминална, непотистичка и насилничка власт, го покажува вистинското свое ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Лудилото продолжува. Тоа што вчера го најавивме, денеска има свој продолжеток. Оваа криминална, непотистичка и насилничка власт, го покажува вистинското свое ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва се обиде да го посети Јанакиески во Болницата „Осми септември“, но обезбедувањето го спречи во тоа, ...
  сите 478 | | | веќе видена

  Откако затворската полиција не му дозволи на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да го посети Миле Јанакиески во болницата ГОБ „8 Септември“, тој побара ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Лудилото продолжува. Тоа што вчера го најавивме, денеска има свој продолжеток. Оваа криминална, непотистичка и насилничка власт, го покажува вистинското свое ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Најостро го осудуваме монтираниот политички процес, во кој се кршат закони, се покренуваат истраги, одземаат имунитети на пратеници, изјавија денеска од ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Не може ниту една закана, уцена или прогон да ја покрие срамната епидемија од непотизам на власта. Заразено е целото СДСМ. На јавноста сега и е јасно зошто ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Лудилото продолжува. Тоа што вчера го најавивме, денеска има свој продолжеток. Оваа криминална, непотистичка и насилничка власт, го покажува вистинското свое ...
  сите 105 | | | веќе видена