Зоран

  во

  Заевизмот на Република Македонија и граѓаните им донесе губење на националното достоинство, сиромаштија и криминал на дневна основа. Црнилата на криминалниот ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на работна средба на Централниот изборен штаб на СДСМ и коалицијата на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  ИВЗ ја обвини Владата за бавната постапка за денационализација,како и за секојдневните проблеми кои ИВЗ ги имала од органите на власта кои ја попречувале во ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Заевизмот на Република Македонија и граѓаните им донесе губење на националното достоинство, сиромаштија и криминал на дневна основа. Црнилата на криминалниот ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Под слоганот „Заедно напред", кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Недолжни граѓани станаа жртви на политички прогон само затоа што не се согласуваат со политиките на Зоран Заев, вели ВМРО-ДПМНЕ, коментирајќи ги казните за ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа. Ирена Стеријовска има толку многу ...
  | | веќе видена | слични

  Монахињата на МПЦ, Сара, со родено презиме Еленова е еден од основачите на најновата компанија со лиценца за производство на марихуана, нејзин бизнис партнер е ...
  | | веќе видена | слични

  Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди. За да ги покрие своите криминали но и неспособноста да ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните на општина Битола. Како што информираат од партијата, во неговото обраќање тој ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Mинистерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, вели дека Македонија е секуларна држава и не прифаќаат никакви уцени, говорејќи за ултиматумот од Исламската ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните на општина Битола.На средбата тој посочи дека од досегашните средби што ги ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните на општина Битола. На средбата тој посочил дека од досегашните средби што ги ...
  сите 93 | | | веќе видена