Зоран

  во

  Зоран Заев, лидерот на СДСМ и претседател на Владата свеовремено се чудеше кој ќе спроведе двојазичност на територија на цела Македонија, исто како што се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Законот за употреба на јазиците кои минатата година се изгласа од владејачкото мнозинство на СДСМ, денес веќе е објавен во Службениот весник на Република ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Опозицијата против две лица ќе поднесе кривични пријави за Законот за јазици. Oд ВМРО ДПМНЕ најавија дека ќе поднесат кривична пријава против претседателот на ...
  сите 269 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Костадин Костадинов од СДСМ.„СДСМ се плашат од граѓаните кои ги прочитаа и затоа не се ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Албанскиот премиер Еди Рама сега планира да биде и министер за надворешни работи сѐ додека претседателот на државата не го прифати неговиот кандидат за оваа ...
  сите 117 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери и директорот на Службен весник, но и против сите за кои ќе биде утврдена одговорност дека го ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Доколку се исполнат најавите на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, дека опозицијата може да ги бојкотира претседателските избори што следуваат ...
  | | веќе видена | слични

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 123 | | | веќе видена