Зоран

  во

  ВМРО-ДПМНЕ ја поздрави одлуката на Петар Атанасов да се повлече од функцијата заменик министер за образование. „ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува одлуката на Атанасов ...
  сите 54 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ со соопштение до јавноста реагир на изјавата на Дамјан Манчевски, дека со Законот за високо раководна служба ќе се постигне целосна деполитизација ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Додека премиерот глуми реформи, станува султан на партија, акумулира функции за кои нема познавања, ( па да му се сневидам Општина Струмица колку памтам во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Заменик министерот за култура, Петар Атанасов од СДСМ, признава неспособност на власта и даде оставка од функцијата. Неговото јавно обраќање го пренесуваме во ...
  сите 54 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ оддржа прес конференција за новата министерска позиција на актуелниот премиер Зоран Заев, каде беше кажано дека македонската јавност е сведок на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  „Вчера бевме сведоци на етаблирањето на апсолутизам во Македонија од страна на Заев. Уште еднаш се потврди дека со Заев наместо реформи и напредок на земјата ...
  сите 20 | | | веќе видена

  „Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Вчера бевме сведоци на етаблирањето на апсолутизам во Македонија од страна на Заев. Уште еднаш се потврди дека со Заев наместо реформи и напредок на земјата се ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Заменик-министерот за образование и наука Петар Атанасов на својот фејсбук-профил во отворено писмо до премиеот Зоран Заев и до јавноста соопшти дека поднесува ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Љубанци каде што присуствуваше на традиционалниот ручек во организација на УМС во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Смената на министерот за финансии ја потврди катастрофата која СДСМ и ја донесе на македонската економија. СДСМ конечно призна дека во изминативе две години ...
  сите 214 | | | веќе видена