Зоран

  во

  Претседателот на Владата, Зоран Заев, во интервју за „Алсат“ призна дека ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалоков, лично разговарал со 8-те одбегани пратеници од ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Очигледно само Венецијанската комисија ја знае вистината дали Законот за јазиците, кој стапи на сила без потпис од претседателот, е испратен на разгледување во ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Цените на недвижностите во Словенија минатата година пораснаа за околу 15 проценти, поради што експертите предупредуваат на опасност од „прегрејување“ на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Откако во 2017 година владата и премиерот Зоран Заев ги укина економските промотори на Република Македонија, денес ги враќа каде што наместо Агенцијата за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Откако во 2017 година владата и премиерот Зоран Заев ги укина економските промотори на Република Македонија, денес ги враќа каде што наместо Агенцијата за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Цените на недвижностите во Словенија минатата година пораснаа за околу 15 проценти, поради што експертите предупредуваат на опасност од „прегрејување“ на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Пратеникот на ДУИ во вечерашото издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 упати јавен совет до Премиерот Зоран Заев да го следи примерот на премиерот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Не постојат конфликти во Владата, функцинираме тековно тврди владиниот портпарол Миле Бошњаковски. Поинаква слика во јавноста оставаат настапите на премиерот ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Законот за јазици очигледно ја раскара владејачката гарнитура лидерот на ДУИ Ахмети вели дека до Венецијанската комисија за проверка се испратени само делови ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев од денеска до 25 јануари ќе учествува на годинашниот Светски економски форум во Давос, Швајцарија, заедно со заменик претседателот на ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Се ниша ли единството во коалицијата СДСМ – ДУИ по донесувањето на Законот за употреба на јазиците? И покрај спротивставените ставови на премиерот, Зоран Заев ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата, Зоран Заев, оствари средба со претседателот на Собранието на Црна Гора, Иван Брајовиќ, кој е во официјална посета на нашата земја. Во ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Со почетокот на градежната сезона, започнуваме со забрзана изградба и рехабилитација на најголем дел од патната мрежа во Република Македонија, со вкупна ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Пред два дена Собранието бираше членови на Граѓанскиот совет кој ќе врши надзор врз работата на Оперативно техничката агенција. Новото контролно тело не доби ...
  сите 25 | | | веќе видена