ЗОИ

  во

  Веб-сајтот „Обзервер“ објави листа на највлијателните уметници и куратори што го променија светот на современата уметност. Тоа се уметниците што се центар на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пејачкиот талент на ќерката на Џенифер Лопез е огромен, а тоа 11-годишната Ема уште еднаш го докажала на концертот на нејзината мајка во склоп на турнејата ...
  сите 10 | | | веќе видена

   44-годишниот актер е во фокусот на вниманието откако Сè уште не се знае дали главниот виновник за разделбата е Лејди Гага, со која Бредли имаше неверојатна ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Серијата „Big Little Lies“ има актерски состав за завидување! Мерил Стрип, Никол Кидман, Рис Витерспун, Зои Кравиц и Шајлен Вудли работат заедно на сетот. На ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кога станува збор за нејзиниот приватен живот, актерката Зое Кравиц не сака многу да зборува, па затоа не е изненадува тајната венчавка. Имено, иако најави ...
  сите 10 | | | веќе видена

  "Има нешто мистично околу зборот експертиза." Во последното издание на списанието Voices Magazine, разговаравме со д-р. Зои Витли (овогодинешниот куратор на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тригодишната Зои Периера била жива запалена во автомобил во Квинс, во Њујорк, а извршувач на злосторството, кое се случило во неделата вечерта, е нејзиниот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Првиот понеделник во мај е резервиран за добротворната вечер на Институтот за костими при Музејот Метрополитен – Met Gala, настан што се нарекува „модни ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Тие презеле голема одговорност за воспитувањето на своите деца. Во модерниот свет не е нималку чудно, жената сама да одгледува дете. Постои една изрека: „Татко ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тие презеле голема одговорност за воспитувањето на своите деца. Во модерниот свет не е нималку чудно, жената сама да одгледува дете. Постои една изрека: „Татко ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Лос Анџелес беше одржана светската премиера на новиот филмски хит за популарните „осветнички“. На црвениот тепих  пред светската премиера се прошетаа ...
  сите 6 | | | веќе видена