Злетово

  во

  Пред четири години го изгубил видот, но сега дознал дека и правдата е слепа. Поранешниот рудар Дејан Златинов од Пробиштип во експлозија во јамата на рудникот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Класичен поткуп и криминал – вака граѓаните ја оценија изјавата на премиерот Зоран Заев во која тој ги повика стопанствениците да ги почестат вработените кои ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Органите на прогон трет ден не го повикуваат премиерот Зоран Заев да одговори во врска со поттикнувањето на сопствениците на фирми да купуваат гласови. Не го ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Органите на прогон трет ден не го повикуваат премиерот Зоран Заев да одговори во врска со поттикнувањето на сопствениците на фирми да купуваат гласови. Не ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Николај Влаканов е името на сопственикот на бугарската компанија „Минстрој“, кој, како што изјави премиерот Зоран Заев, ги повикал работниците да гласаат на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Николај Влаканов е името на сопственикот на бугарската компанија „Минстрој“, кој, како што изјави премиерот Зоран Заев, ги повикал работниците да гласаат на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  - Сите не болеше душата кога моравме да седнеме и да преговараме. Но кога седнавме, знаевме дека ќе направиме се да го гарантираме и зацврстиме македонскиот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Од трибината во Злетово: Не беше лесно кога моравме да седнеме и да преговараме. Но кога седнавме, знаевме дека ќе направиме се да го гарантираме и зацврстиме ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и собири ширум земјата. Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Членовите на кривопаланечкото здружение на старосни пензионери се подготвуваат за настапот на годинашната пензионерска олимпијада што во организација на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Злетовските рудари го одбележуваат Денот на рударите и нивната заштитничка Голема Богородица со низа на културно-уметнички манифестации во организација на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Злетовските рудари го одбележуваат Денот на рударите и нивната заштитничка Голема Богородица со низа на културно-уметнички манифестации во организација на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Денот на рударите 28 Август е и ден на општините Пробиштип и Македонска Каменица зашто двата града биле изградени од и за потребите на рудниците, речиси се’ во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Денеска на покана во организација на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На покана во организација на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ делегација на ВМРо-ДПМНЕ предводена од претседателот Христијан Мицковски престојува во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Денеска на покана во организација на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Христијан Мицкоски беше во Лесновскиот манастир во близина на ...
  сите 12 | | | веќе видена