Златко

  во

  Хрватска во драматичен натпревар вчера ја победи Шпанија со 3-2, а селекторот Златко Далиќ не беше многу среќен бидејќи се повреди Иван Ракитиќ кој нема да ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Барселона Иван Ракитиќ нема да биде во можност да им помогне на своите сонародници на гостувањето кај Англија во рамките од Лигата на Нации. ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Охридските ракометари в недела на домашен терен го пречекуваат должникот скопски Пролет. Со овој натпревар започнува вториот дел во Супер лигата во кој РК ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тин Једвај, херојот на Хрватска во синоќешната победа над Шпанија (3:2) во Лигата на нации, имал интересен коментар за позицијата на која играше против ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Драмски театар-Скопје вечер од 20 часот премиерно ќе ја изведе претставата „Прослава“ (Фестен) од Дејвид Елдриџ во режија на Зоја Бузалковска. Оваа современа ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин и претседателката на Советот на Општина Аеродром, Ивана Цветковска, вчера во спортскиот центар „Ново Лисиче“ ...
  сите 17 | | | веќе видена