Златан

  во

  И напаѓачот на ЛА Галакси се здоби со признание, но наградата за најдобар фудбалер на годината на Шведска отиде во рацете на дефанзивецот на Манчестер ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Одбранбениот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Швеѓанецот Виктор Линделоф има посебна причина за задоволтво, тој е нај-фудбалерот на Шведска за оваа година. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во период од 2007 до 2016 година, Златан Ибрахимовиќ освои десет награди за шведски фудбалер на годината. Меѓутоа ова е втора година во која Ибрахимовиќ не го ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Челниците на италијанскиот калчо гигант Милан се во дилема кога е во прашање купувањето на новиот напаѓач. Седумкратниот европски клупски шампион има обврска ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кариерата на еден фудбалски судија не е лесна, а најдобро е кога се споменуваат што помалку во медиумите и во текот на ТВ преносите. Сепак, еден од оние кој ќе ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ се уште нема намера да ја заврши кариерата, а судејќи според се повторно би можеле да го гледаме на европските терени. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Шведскиот ветеран, Златан Ибрахимовиќ ќе остане запаметен како еден од најдобрите напаѓачи во последниве 15 години, напаѓач кој успеа да игра во голем број на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Една од најинтересните трансфер саги оваа зима ќе биде евентуалното враќање на Златан Ибрахимовиќ во Милан. „Росонерите“ веќе објавија дека го сакаат, агентите ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Една од најинтересните трансфер саги оваа зима ќе биде евентуалното враќање на Златан Ибрахимовиќ во Милан. „Росонерите“ веќе објавија дека го сакаат, агентите ...
  сите 30 | | | веќе видена