Зијадин

  во

  Политичките партии на Албанците покажуваат интерес за барањата на Движењето Анти коцкање, кои во пресрет на донесувањето на новиот Предлог закон за игри на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Од партијата Алијанса за Албанците на Зијадин Села ги повикуваат Министерството за образование и наука, Државниот инспекторат за образование, Комисијата за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, во гостување на телевизијата Клан Македонија призна дека во Собранието на Македонија се прави манипулација со ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, во вчерасното гостување на телевизијата Клан Македонија призна дека во Собранието на Македонија се прави ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Еден од обвинетите за нападот на Зијадин Села, Стојан Павловски кој околу 4 месеци лежи на Трауматологија откако беше претепан од непознати лица, ќе биде ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Стојан Павлески, осудениот за нападот на Зијадин Села кој со крвави рани лежеше на Клиниката за трауматологија, ќе биде сместен во соодветна здравствена ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во телефонски разговор за МКД.мк од Кабинетот на министерот потврдуваат дека комплетно се запознати со случајот и дека во договор со семејството пациентот ќе ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Стојан Павлески, осудениот за нападот на Зијадин Села кој со крвави рани лежеше на Клиниката за трауматологија, ќе биде сместен во соодветна здравствена ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Сестрата на напаѓач на Села со отворено писмо до Филипче: Секојдневно дел по дел брат ми го убиваат Еден од обвинетите во случајот за нападот на Зијадин Села, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Обвинет за нападот врз Зијадин Села, Стојан Павлески, кој речиси четири месеци лежи во болница, во понеделник ќе биде преместен од Трауматологија во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  По објавената сторија за Стојан Павлески, осудениот за нападот на Зијадин Села кој со крвави рани лежеше на Клиниката за трауматологија, во телефонски разговор ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Еден од обвинетите во случајот за нападот на Зијадин Села, Стојан Павлески, веќе четири месеци се наоѓа во болница, а неговата сестра, Вера Митевска, преку ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Тивко и без да види некој избега третиот Никола од Македонија. Никола Војминовски. Пред него без трага и глас Никола Груевски ја напушти земјата уште не знаеме ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Распишана е меѓународна потерница за Никола Војминовски, која на 27-ми април го нападна пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села и му нанесе ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Никола Војминовски, осуден за обид за убиство на пратеникот Зијадин Села избегал од Македонија. Сега за сега, Министерството за внатрешни работи не знае каде ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Сите надлежни органи и институции се тргаат и негираат одговорност за бекството на Никола Војминовски, кој беше осуден за делото обид за убиство при нападот на ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Јавното обвинителството би се вклучило со кривичен прогон против лица кои евентуално му овозможиле бегство на обвинетиот Никола Војминовски, осуден за нападот ...
  сите 95 | | | веќе видена