Зидан

  во

  За тоа колку Роналдињо беше неверојатен на тоа историско Ел Класико говори и податокот дека пред него само Диего Марадона успеал да му даде два гола на Реал во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Роберт Просинечки своите најдобри играчки денови ги имаше во Црвена Звезда, клуб од каде направи голем трансфер во редовите на Реал Мадрид во далечната 1991 ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Англија и Хрватска на „Вембли“ ќе го одиграат последниот натпревар од групната фаза во Лигата на Нации, а победникот во овој натпревар ќе го освои првото место ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Мадридскиот портал „Окдиарио“ објави дека Баерн е во завршни преговори со Зинедин Зидан и дека е веќе договорено трофејниот Французин да го преземе кормилото ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Хулен Лопетеги ќе остане запаметен во Мадрид како еден од најнеуспешните тренери со најкус стаж на Бернабеу. Загуби убедливо од Севиља, попи петарда од Барса и ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Баерн Минхен го загуби дербито од Борусија Дортмунд, а ова беше големо разочарување за фановите на Баерн.Ова беше и голем стрес меч за тренерот Нико Ковач, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Баерн Минхен го загуби дербито од Борусија Дортмунд, а ова беше големо разочарување за фановите на Баерн.Ова беше и голем стрес меч за тренерот Нико Ковач, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Европскиот шампион, Реал Мадрид и официјално ги реши сите дилеми на прашање за тоа кој ќе го води тимот во наредниот период, односно ќе биде наследник на Хулен ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Реал Мадрид вечерва ја донесе конечната одлука – Сантијаго Солари останува тренер на клубот! „Кралевите“ неодамна го отпуштија Јулиен Лопетеги и за привремен ...
  сите 69 | | | веќе видена