Зи

  во

  Гламурозната роденденска забава во елитниот дел од Лос Анџелес собра многу познати лица од светската културна сцена. Холивудската ѕвезда Леонардо ди Каприо го ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Холивудскиот глумец Леонардо Ди Каприо во неделата го прослави својот 44ти роденден во присуство на бројни гости од А листата на Холивуд. Фановите на Џенифер ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Невообичаено топлото време за овој период од годината ќе се задржи до околу 20. ноември, со максимални температури и до 20 степени Целзиусови, прогнозираат од ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Токму кога нивните фанови Ќе помислат дека повеќе нема со што да ги изненадат, тие токму тоа го прават. Холивудските миленици или барем нивните стилисти, ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Првиот обид на приватната кинеска компанија „Лендскејп“ да лансира ракета во вселената не успеа. – Ракетата „Зи-кју-1“ (ZQ-1) нормално функционираше во првата ...
  сите 10 | | | веќе видена

   Децата се чисти и невини и без разлика колку малку може да им пружат нивните родители тие му се радуваат на тоа како на вистинско богатство. Италијанскиот ...
  | | веќе видена

  Дури и да сте живееле во пештера изминативе година, сигурно сте ги слушнале гласините за расправиите помеѓу некогаш големите пријатели и соработници на раперот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Според обвинението, Томсон тврди дека Бијонсе прави се за и го уништи животот, а и дека за таа цел користи црна магија. Тврди дека една од најпознатите на ...
  сите 5 | | | веќе видена