Жупа

  во

  Охридското автохтоно вино вранец барик наградено на меѓународен саем на вино „ЖУПА 2018“ кој се одржа во Александровац, Република Србија. Производител на ова ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Охрид во својство на град-партнер учествуваше на Меѓународен саем на вино “Жупа 2018”, што се одржа во српскиот град Александровац, каде што учествуваа над ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Охрид во својство на град-партнер учествуваше на седмиот по ред Меѓународен саем на вино „ЖУПА 2018" што се одржа во српскиот град Александровац. На саемот во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Вкупно 666.743 граѓани или 36,91 отсто гласаа на неделниот референдум од запишаните 1.806.336 гласачи на Избирачкиот список. На прашањето „Дали сте за членство ...
  | | веќе видена | слични

  На избирачкото место 0543 во Центар Жупа, од 18.30 до 19 часот на 30 септември, гласале 331 гласач или по еден на секои 5,4 секунди. На избирачкото место 2453 ...
  сите 20 | | | веќе видена

  За полнење кутии на гласање, кривична одговорност мора да има!!! Референдумот заврши со победа на граѓаните против капитулантскиот договор на криминогената ...
  сите 21 | | | веќе видена