ЖРК

    во

    Унгарскиот ракометен гигант Веспрем имаше бурен старт на сезоната, со многу лоши резултати и со смена на тренерот, но работите очигледно одат во виситнски ...
    сите 14 | | | веќе видена

    Сениорките на ЖРК Стружанка вчера во рамките од деветтото коло од најелитното ракометно натпреварување во Република Македонија се вратија триумфално од Скопје ...
    сите 13 | | | веќе видена