ЖРК

  во

  Нолевска, ракометарката од Битола ќе има нов предизвик во својата кариера која ја продолжува во Романија. Своевремено беше дел од ЖРК Вардар и Феникс. – Корона ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонските ракометни претставници, Металург и Куманово денеска ги добија своите противници во ЕХФ купот во женска конкуренција. Ждрепката во Виена денеска ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Македонските претставници Пелистер и Бутел денеска ги дознаа своите противници во ЕХФ купот, односно потенцијалните ривали во втората рунда со оглед на тоа што ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Македонските ракометни претставници, Металург и Куманово денеска ги добија своите противници во ЕХФ купот во женска конкуренција. Ждрепката во Виена денеска ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Машкиот ракометен клуб Бутел ќе дебитира во еврокуповите со двомеч најверојатно против украинскиот Запорожје, и тоа во рамките на второто коло во Купот на ЕХФ. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Македонските ракометни претставници, Металург и Куманово денеска ги добија своите противници во ЕХФ купот во женска конкуренција.Ждрепката во Виена денеска ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Македонските ракометни претставници, Металург и Куманово денеска ги добија своите противници во ЕХФ купот во женска конкуренција. Ждрепката во Виена денеска ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Македонските ракометни претставници, Металург и Куманово денеска ги добија своите противници во ЕХФ купот во женска конкуренција. Ждрепката во Виена денеска ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Шампионот ЖРК Металург и освојувачот на куп-трофејот Куманово ќе бидат претставници на македонскиот женски ракомет во Купот на ЕХФ. Втора година по ред нашата ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Македонија високо котира на листата на ЕХФ на клупски план, во машка конкуренција се наоѓа на третото место пред се благодарение на резултатите на РК Вардар. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Раководството на ЖРК Вардар ја именуваше Драгана Ристова за нов шеф на стручниот штаб на „црвено-црните“. Таа на оваа функција го наследува актуелниот селектор ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Билјана Црвенковска останува во Вардар но сега ќе работи со женскиот тим во тандем со Драгана Ристова.ЖРК Вардар информира дека во следната сезона тимот ќе ...
  сите 8 | | | веќе видена