Жозе Мурињо

  во

  Италијанскиот стратег Карло Анчелоти ја донесе титулата во Лигата на шампионите на Реал Мадрид, но признава дека не му било лесно во шпанскиот клуб. Анчелоти ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Живата легенда на Манчестер Јунајтед, Гери Невил е на мислење дека при победа во големото дерби против Ливерпул, раководството на клубот сигурно ќе му додели ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Живата легенда на Манчестер Јунајтед, Гери Невил е на мислење дека при победа во големото дерби против Ливерпул, раководството на клубот сигурно ќе му додели ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Живата легенда на Манчестер Јунајтед, Гери Невил е на мислење дека при победа во големото дерби против Ливерпул, раководството на клубот сигурно ќе му додели ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед во недела го пречекува Ливерпул во големото премиерлигашко дерби, во кое и двете екипи имаат големи амбиции поради важноста на бодовите, но ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола вели дека во никоја ситуација Челси не бил неговиот клуб за избор, бидејќи таму менаџерите се „на краток рок“, а тој ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека „нема сомнеж“ дека Оле Гунар Солксјер ќе стане постојан менаџер на Манчестер јунајтед пред дуелот на „Олд Трафорд“ ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Француската фудбалска легенда која најславните денови ги мина во Манчестер јунајтед, Ерик Кантона, го пофали својот сонародник и главна ѕвезда на Јунајтед, Пол ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Пол Погба игра фантастично од доаѓањето на Оле Гунар Солскјер на клупата на Манчестер Јунајтед. Французинот е еден од фудбалерите на Манчестер Јунајтед на кои ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер е способен да го извлече максимумот од талентот и вештините на фудбалерите на Манчестер Јунајтед, чие раководство пак е должно да го назначи ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Пол Погба игра како препороден под водство на Оле Гунар Солскјер, па навивачите веќе му ги простија бледите партии и изданија додека клубот го водеше Жозе ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер добива пофалби од сите страни по неверојатниот старт на клупата на Манчестер Јунајтед каде освои 25 од можни 27 бодови во Премиер лигата. ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер е способен да го извлече максимумот од талентот и вештините на фудбалерите на Манчестер Јунајтед, чие раководство пак е должно да го назначи ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер добива пофалби од сите страни по неверојатниот старт на клупата на Манчестер Јунајтед каде освои 25 од можни 27 бодови во Премиер лигата. ...
  сите 125 | | | веќе видена