Жозе Мануел

  во

  Дваесет лидери на самит во Вашингтон во 2008 година бараа излез од најтешката криза што го погоди светот од почетокот на 20 век. Една деценија подоцна, земјите ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Жорже Мендеш од раната младост мислел само на фудбал и на бизнис: продавал стара облека од втора рака на бувљак во градчето Петрогал и мечтаел да заигра за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Манчестер сити важи за фаворит и ќе се обиде да биде првиот тим што по една деценија ја одбранил титулата. Како најголем конкурент на Сити се спомнува ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Правобранителката на Европската унија, Емили О'Рајли денеска ги обвини Европската комисија и нејзиниот претседател Жан-Клод Јункер дека несоодветно реагирале ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Правобранителката на Европската унија, Емили О’Рајли денеска ги обвини Европската комисија и нејзиниот претседател Жан-Клод Јункер дека несоодветно реагирале ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Правобранителката на Европската унија, Емили О’Рајли денеска ги обвини Европската комисија и нејзиниот претседател Жан-Клод Јункер дека несоодветно реагирале ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Правобранителката на Европската унија, Емили О’Рајли денеска ги обвини Европската комисија и нејзиниот претседател Жан-Клод Јункер дека несоодветно реагирале ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Реал Мадрид денеска предизвика вистински шок со информацијата за својот нов тренер, а шпанските фанови се надеваат дека промоцијата на Хулен Лопетеги нема да ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Антонио Конте и Жозе Мурињо ќе го обноват ривалството и ќе се надмудруваат за титулата во најстарото фудбалско натпреварување Останато Бидете број 1 во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Селекторот на Португалија, Фернандо Сантош не трошеше многу време и го објави конечниот список за Светското првенство, во Русија нема да патуваат неколку ...
  сите 8 | | | веќе видена