Жерар

  во

  За медиумите од Италија нема дилема, Виктор Осимен е ново засилување за Наполи, се пеглаат последните детали и Нигериецот до четврток треба да го комплетира ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Жерар Пике повторно реагираше со многу иронија на дуел со Еспањол, иако овојпат не ги „закачи“ градските ривали од Барселона на дербито што неговиот тим го ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Жерар Пике приреди вистинско изненадување вчера пред дуелот со Еспањол појавуваќи се на „Камп Ноу“ со велосипед. Додека останатите фудбалери на натпреварот се ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Барселона Жерар Пике ги изненади присутните пред стадионот „Камп Ноу“ кога вчера на натпреварот против Еспањол се појави со велосипед. Додека ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Барселона вечерва на „Камп Ноу“ ја очекува историска пресметка со градскиот ривал Еспањол во рамките на 35. коло од Ла Лига. Доколку Барселона победи тогаш ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Барселона со убедливи 4:1 го мина потенцијално непријатното гостување кај Вилјареал и остана на четири бодови заостанување зад водечкиот Реал Мадрид пред ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Барселона оствари лесна и убедлива победа над Вилјареал славејќи со 1-4 на „Естадио де ла керамика“. Тимот на Кике Сетиен блесна, се разиграа Суарез и Гризман ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Според пишувањето на шпанските медиуми, Чави треба да заработува по шест милиони евра година, а ќе седне на клупата на местото на Кике Сетиен кој ја загуби ...
  сите 84 | | | веќе видена

  До пред десетина години самото спомнување на славната фудбалска академија на Барселона, Ла Масија внесуваше страв кај противниците бидејќи речиси ниту една ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Барселона е на добар пат да ја загуби титулата во Ла Лига, Реал Мадрид има два бода повеќе пред големиот ривал и далеку полесен распоред до крајот на сезоната. ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Како одминува времето, борбата надвор од теренот помеѓу Реал Мадрид и Барселона се разгорува. Барселона ремизираше против Селта (2:2), па сега „Кралевите“ ...
  сите 212 | | | веќе видена

  Сетиен смета дека младите фудбалери не се користат доволно, а кога на нив сериозно се смета тоа не се прави на вистинскиот начин. – Плаљнирањето на минутажата ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Деновиве се шпекулира дека Миралем Пјаниќ од следната сезона ќе ги брани боите на Барселона. Босанскиот интернационалец се очекува да биде дел од размената на ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Главна тема денес во Шпанија е изјавата на стоперот на Барселона, Жерар Пике по ремито со Севиља 0:0. Ќе потсетиме Пике после натпреварот со Севиља 0:0 изјави ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Изјавата на Жерар Пике после ремито против Севиља не им се допадна на навивачите, но тренерот на Барселона, Кике Сетиен размислува поинаку. Барселона одигра ...
  сите 131 | | | веќе видена