Жерар

  во

  Капиталот со кој располагаат 25-те најбогати семејства во светот пораснало за 24 отсто на годишно ниво и се приближува до бројката од 1,4 трилиони американски ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Стоперот на Барселона, Жерар Пике, пред неколку месеци стана сопственик на фудбалскиот клуб Андора од истоимената пиринејска држава. Овој клуб е основан во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Барселона, Жерар Пике од пред неколку месеци стана газда на екипата на Андора, од истоимената држава на Пиринеите. Овој клуб кој е основан во 1942 ...
  сите 8 | | | веќе видена