Женева

  во

  Сириската опозиција треба да биде дел од политичкото решение во Идлиб, изјави претседателот на Турција за руски „Комерсант“. Реџеп Таип Ердоган вели дека ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Пирати од Нигерија киднапирале 12 членови на швајцарски товарен брод, а меѓу киднапираните има и еден Хрват. Товарниот брод бил нападнат во саботата. Покрај ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Пирати од Нигерија киднапирале 12 членови на швајцарски товарен брод, а меѓу киднапираните има и еден Хрват.Товарниот брод бил нападнат во саботата. Покрај ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Пирати од Нигерија киднапирале 12 членови на швајцарски товарен брод, а меѓу киднапираните има и еден Хрват. Товарниот брод бил нападнат во саботата. Покрај ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Ќе ги извлечеме најранливите категории на граѓани над линијата на сиромаштија преку покачување на надоместокот трикратно. Истовремено, преку блиска работа со ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто ги отфрли критиките на експертите при Обединетите нации за човекови права како пристрасни и ги обвини ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Русија и Турција се согласија во понеделникот да се создаде демилитаризирана зона на линијата на контакт меѓу вооружената опозиција којашто ја поддржува Анкара ...
  сите 93 | | | веќе видена

   Во Барселона ќе треба да издвоите 1.370 евра за станарина, а во Лондон 2.600 евра. Секој од нас сака да живее во луксузен стан во некој од најдобрите ...
  сите 8 | | | веќе видена