Жељко Јоксимовиќ

  во

  Денеска официјално Жељко Јоксимовиќ ја промовираше својата нова песна и спот за истата во утринската емисија која што ја води неговата сопруга Јована. Таа не ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Убавата српска водителка и сопруга на пејачот Жељко Јоксимовиќ ретко прави промени со својот изглед, а гледачите веќе со години се навикнаа на нејзиниот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Денес се навршуваат точно 11 години откако по трагичната сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, Хрватска, не напушти момчето со ангелски глас. Годините ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Иако целиот Балкан знае дека 46 - годишниот пејач Жељко Јоксимовиќ денес е во брак со водителката Јована, и дека ова не е негов прв брак, многу малку знаат ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „Пред една година дојдоа на свет…денес, тие се мој живот, наш живот“, порачала сопругата на Жељко Јокисмовиќ, Јована, на Инстаграм. Познатата водителка и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Жељко и Јована Јоксимовиќ на 2 октомври 2017 година станаа родители на близначките Ана и Срна. Гордите родители вчера го прославија првиот роденден на своите ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Водителката Јован и нејзиниот сопруг пеачот Жељко денеска прославуваат прв роденден на своите близначки. Точно пред една година Срна и Ана дошле на свет со што ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонскиот пејач Филип Божиновски, кој стигна до финалето на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, вчера се ожени со Сања Митровска, со која е во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Тоа неможе да се нарече одмор, со три мали деца по дома...Водителката Јована Јоксимовиќ после летната пауза се вратила на малите екрани. Како што истакнува, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Популарниот српски пејач сега е во брак со водителката Јована, но пред нејзе Жељко Јоксимовиќ имаше уште една сопруга со која ја има ќерката Мина. Поранешната ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Цеца Славковиќ собрала бројни симпатии од публиката од мометот кога се појавила на естрада, што со глас, што со специфичната насмевка. Била и е единствена ...
  сите 2 | | | веќе видена