Желино

  во

  Општина Илинден во соработка со Министерството за финансии и канцеларијата на Светска банка во РМ во рамки на Проектот за подобрување на општински услуги ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против 20-годишниот Д.П. од Куманово за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Во изминатиот период заедно со Зоран Китанов, директорот на ЈП за државни патишта, посебно се посветивме на изградба и реконструкција на патната инфраструкура ...
  | | веќе видена | слични

  Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „несовесно работење во службата“, Полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Струга, 19. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „несовесно работење во службата“, Полициската станица од Струга ...
  сите 132 | | | веќе видена

  97,5 милиони евра се вкупните долгови со пробиен рок кои треба да ги исплатат општините кон добавувачите и операторите на други услуги, од кои половина од нив ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Во акциски контроли на полициски службеници спроведени во локали во тетовските села Горно Седларце и Желино биле затекнати 14 танчарки кои нелегално работеле ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во акциски контроли на полициски службеници спроведени во локали во тетовските села Горно Седларце и Желино биле затекнати 14 танчарки кои нелегално работеле ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во акциски контроли на полициски службеници спроведени во локали во тетовските села Горно Седларце и Желино биле затекнати 14 танчарки кои нелегално работеле ...
  сите 22 | | | веќе видена