Жарко

  во

  Шпанија и по третпат на големите натпреварувања беше подобра од Македонија, откако со фуриозни три минути во второто полувреме во кои направија 5:0 низа го ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Македонија денес го игра натпреварот од четвртото коло на Светското првенство каде што противник ќе ни биде селекцијата на Шпанија. ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Шпанија е четвртиот предизвик за ракометната репрезентација на Македонија на Мундијалот. „Црвената фурија“ игра како по ноти во досегашниот тек од Светското ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пред да започне вакцинацијата против мали сипаници на децата и по скопските училишта в понеделник, на родителите прво ќе им биде одржана лекција за важноста на ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Нема да се продолжи зимскиот распуст поради епидемијата на морбили. Ќе има теренска вакцинација во училиштата. Вакви препораки до министерот за здравство ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека до денеска до 13 часот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се хоспитализирани уште две ...
  сите 155 | | | веќе видена

  На почетокот на втрото полугодие ќе бидат проверени вакциналните картони на учениците од основните училишта и сите коишто немаат примено вакцина против мали ...
  сите 155 | | | веќе видена