Жанеиро

  во

  Еврејската заедница во Бразил го тужи славниот политички карикатурист Ароира за антисемитизам поради карикатура што ги прикажува бразилскиот претседател Јаир ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Еврејската заедница во Бразил го тужи славниот политички карикатурист Ароира за антисемитизам поради карикатура што ги прикажува бразилскиот претседател Јаир ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Статусот на професионален спортист на мажите им носи големи успеси кај жените, но со мирна душа може да се каже дека хрватскиот ракометен репрезентативец Јаков ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот светски рекет број 1, Британецот Енди Мареј, го одигра својот последен натпревар на грен слем турнирот Австралија опен, откако загуби од Шпанецот ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Десетици туристи биле ограбени на патот кон познатата статуа на Христос Спасителот во Рио де Жанеиро, каде два часа биле заложници во масовен грабеж.Полицијата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Администрацијата на новиот бразилски претседател Жаир Месијас Болсонаро има намера да приватизира или да затвори околу сто државни претпријатија, со што би го ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Крадецот од Бразил минал многу лошо кога се обидел да го украде мобилниот телефон од една девојка на улица во Рио де Жанеиро, не знаејќи дека таа е шампионка ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Крадецот од Бразил минал многу лошо кога се обидел да го украде мобилниот телефон од една девојка на улица во Рио де Жанеиро, не знаејќи дека таа е шампионка ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Изминатиов викенд околу 2 часот по полноќ во Рио де Жанеиро, крадец се обидел да ограби девојка и да ѝ го земе телефонот. За негова несреќа, девојката била ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Крадец беше брутално претепан од 26-годишна натпреварувачка во ММА. Виана, за време на турнир во Рио де Жанеиро, излегла од својот стан во саботата вечер и ...
  сите 11 | | | веќе видена

   Светот се менува во секоја минута, а ние речиси и не ги забележуваме промените кои се случуваат толку брзо. Но, ако направиме споредба на подолг период, и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Изминатиов викенд околу 2 часот по полноќ крадец се обидел да и го земе телефонот на Полјана Вијана која се натпреварува во сламака категорија на УФЦ. Крадецот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Изминатиов викенд околу 2 часот по полноќ крадец се обидел да и го земе телефонот на Полјана Вијана која се натпреварува во сламака категорија на УФЦ. Крадецот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Полијана Виана е Ултимајт фајт борец од Бразил во категорија до полутешка категорија 52кг која во Рио де Жанеиро била цел на грабеж. Виана пред својот апартман ...
  | | веќе видена | слични