Жан

  во

  На конференцијата за миграцијата во Виена минатиот петок имало жесток конфликт помеѓу италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини и шефот на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Три дена пред европската самит во Салцбург, кој главно ќе биде посветен на миграциските прашање, австрискиот канцелар Себастијан Курц најави организирање на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Калифорниската компанија „Спејс Икс“ на Илон Маск, го објави идентитетот на првиот светски приватен патник, кој ќе лета до Месечината во вселенскиот брод со ...
  сите 21 | | | веќе видена

  На еврокомесарот Јоханес Хан не му се допаѓа името Поранешна Југословенска Република Македонија. Тој би сакал земјата да ја нарекува Северна Македонија, но за ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Компанијата „Спејс Икс“ (Space X) на Илон Маск објави дека првиот „туристички“ патник кој ќе лета околу Месечината е јапонскиот милијардер, 42-годишниот Јусаку ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Таков беше поздравот на гостите што одеа на визита во куќата на славеникот Петре, на пример. На визита не се оди поканет. Секој познат и роднини одат на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Три дена пред европската самит во Салцбург, кој главно ќе биде посветен на миграциските прашање, австрискиот канцелар Себастијан Курц најави организирање на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави денеска дека Европската унија сака од некои од нејзините членки да ја преземе одбраната на надворешните граници, со цел ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека Европската унија сака од некои од нејзините членки да ја преземе одбраната на надворешните граници за да го олесни ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека Европската унија сака од некои од нејзините членки да ја преземе одбраната на надворешните граници за да го олесни ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека Европската унија сака од некои од нејзините членки да ја преземе одбраната на надворешните граници за да го олесни ...
  сите 106 | | | веќе видена