Жалгирис

  во

  Со вечерашните четири средби во Евролигата беше комплетирано седмото коло во најелитното кошаркарско натпреварување на стариот континет. Најинтересно беше во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Со три гостински победи на последните четири натпревари беше затворена шестата рунда во Евролигата. Барселона, Жалгирис и Фенербахче се радуваа надвор од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со три гостински победи на последните четири натпревари беше затворена шестата рунда во Евролигата. Барселона, Жалгирис и Фенербахче се радуваа надвор од ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Големото грчко дерби во Евролигата помеѓу Панатинаикос и Олимпијакос ги исполни сите очекувања откако ПАО стигна до победа од 93:80 по неверојатниот пресврт во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Будуќност го претрпе и шестиот пораз во Евролигата, а вечерва во Подгорица Жалгирис ги освои бодовите. Третата четвртина го одлучи мечот од шестото коло, а го ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Екипата на Баерн Минхен ја спаси честа на домаќините, остварувајќи ја единствената победа на првите четири одиграни средби од 6.коло во кошаркарската Евролига. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во Милано се одигра најинтересниот и најдраматичниот меч од петтото коло во Евролигата, откако Армани Милано дозволија да се „стопи“ предноста од 14 поени, за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Четири средби се одиграа во Евролигата, средби кои завршија со идентичен епилог и победа на домашните екипи. Највозбудливо беше во Москва каде ЦСКА во дербито ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Четири средби се одиграа во Евролигата, средби кои завршија со идентичен епилог и победа на домашните екипи. Највозбудливо беше во Москва каде ЦСКА во дербито ...
  сите 12 | | | веќе видена