Жак

  во

  Пратеникот и потпретседател на Секцијата на Собранието на Република Северна Македонија во Парламентарното собрание на Франкофонијата Ферид Мухиќ денеска ќе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пратеникот и потпретседател на Секцијата на Собранието на Република Северна Македонија во Парламентарното собрание на Франкофонијата Ферид Мухиќ денеска ќе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Французинот Алекси Пинтуро го освои последниот велеслалом за сезоната во Светскиот куп во ски-алпски дисциплини во Солдеу (Андора). Пинтуро заврши со вкупно ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Французинот Алекси Пинтуро го освои последниот велеслалом за сезоната во Светскиот куп во ски-алпски дисциплини во Солдеу (Андора). Пинтуро заврши со вкупно ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ако победи, упорно ќе работи на промена на Уставот, на почитување на меѓународните стандарди и на воведување меритократија во државната администрација, вели ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ако победи, упорно ќе работи на промена на Уставот, на почитување на меѓународните стандарди и на воведување меритократија во државната администрација, вели ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ако победи, упорно ќе работи на промена на Уставот, на почитување на меѓународните стандарди и на воведување меритократија во државната администрација, вели ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ако победи, упорно ќе работи на промена на Уставот, на почитување на меѓународните стандарди и на воведување меритократија во државната администрација, вели ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ако победи, упорно ќе работи на промена на Уставот, на почитување на меѓународните стандарди и на воведување меритократија во државната администрација, вели ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Астронаутката на НАСА, Eн Макклејн пораснала за пет сантиметри во три месеци престој на Меѓународната вселенска станица. – Јас сум веќе два инча повисока во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Астронаутката на НАСА Eн Макклејн пораснала пет сантиметри откако три месеци престојувала во Меѓународната вселенска станица. „Јас сум веќе пет сантиметри ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Астронаутката на НАСА, Eн Макклејн пораснала за пет сантиметри во три месеци престој на Меѓународната вселенска станица. - Јас сум веќе два инча повисока во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  2 март 2019 1459.- Роден е холандскиот свештеник Адријан Флорисзон, кој како папа Адријан Шести во јануари 1522 година станал единствениот холандски поглавар ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Тип 57 СЦ атлантик е можеби најубавиот модел на Бугати во историјата на марката – и еден од најлегендарните автомобили на сите времиња. Само четири примероци ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Нуркањето во океанските длабочини е многу потешко отколку патувањето до вселената. Стотици астронаути успеале да ја посетат вселената, но на прсти може да се ...
  сите 4 | | | веќе видена