Зенит

  во

  Белгиецот Аксел Витсел е задоволен што се пресели во Борусија Дортмунд. – Трансферот во Борусија беше најдобро решение во мојата кариера. Никогаш претходно не ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Белгиецот Аксел Витсел е задоволен што се пресели во Борусија Дортмунд.– Трансферот во Борусија беше најдобро решение во мојата кариера. Никогаш претходно не ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Белгискиот репрезентативец Аксел Витсел ова лето реши да ги остави кинеските милиони и кариерата да ја продолжи во Европа, па се пресели во Борусија Дортмунд. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Бразилскиот фудбалер Хулк е еден од ѕвездите кои решија да им свртат грб на европските клубови и да играат во Кина за неверојатни суми, така што не е големо ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Шансите за понатамошен пласман и теоретски ги загубија Даниел Мојсов и Иван Тричковски кои со АЕК Ларнака одиграа без голови 0:0 во Бугарија кај Лудогорец и на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Динамо Загреб на чело со капитенот Аријан Адеми избори пласман во нокаут фазата во Лига Европа. Ова официјално беше потврдено вечерва со победата на хрватскиот ...
  сите 26 | | | веќе видена