Зен

  во

  Локалните самоуправи во скопскиот регион во 2017 година склучиле 33 договори за јавни набавки без објавување оглас. Вкупната вредност на овие набавки била 1,36 ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Србите во многу работи секогаш биле понапред од нас. Бидејќи први го допреа дното, си полудеа на време и сега животот им е цепки. Не дека ние сме далеку од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Главната пресека, договорот од Преспа, ја префрливме. Од тука е сѐ надолу. Колумна на Петар Арсовски. Чудно, но позициите на политиката во Македонија, па и ...
  | | веќе видена

  Илми Селами, поранешен претседател на антикорупциска, советник во Министерство за одбрана, воен аташе во Брисел и се тоа во време на „режимот на Никола ...
  сите 3 | | | веќе видена