Здружение

  во

  Високиот крвен притисок е сериозен здравствен проблем низ цел свет, а доколку не се контролира може да предизвика ненадејна смрт. Според американскиот центар ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Пациентите со кои имаат вградено вештачко срце (SynCardia ТAH) или механичка потпора (Lvad, Bivad) односно пумпа, апелираат дека е потребно во земјава да се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Одделение за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Т.(26) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,измама“ ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Одгледување на пчели во услови на климатски промени е темата на денешната работилница која во организација на пчеларското здружение „Пијанечка пчела 2“ се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Одделение за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Т.(26) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,измама“ ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Зоран Михајлов е нашата жива македонска спортска енциклопедија, човекот што ги коментирал сите 28 олимписки спортови, новинар и коментатор што го очекува 16-от ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Спортската сала „Партизан“, која во 1963 година, по земјотресот во Скопје била изградена како донација од Франција, веќе десетина година претставува руина, ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Во пресрет на изборниот процес, МКА-2000 упатува апел до политичките партии при креирање на нивните предизборни програми да ги земат предвид заложбите за ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Стојан и Десислава од Бугарија немаат никакво здружение или засолниште, за себе велат дека се само пар со голем сон. Тие се занимаваат со спасување на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  MKA-2000 претставува професионaлно здружение во коe членуваат претставници на домашни регистрирани фирми кои вршат менаџмент консалтинг услуги, меѓународни ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Главниот државен обвинител на Хрватска, Дражен Јелениќ, поднесе оставка поради членство во масонска ложа.„Се појавија инсинуации во врска со моето членство во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Поранешните премиери Зоран Заев и Алексис Ципрас се одликувани со престижната Мировна награда на Вестфалија за оваа година, са нивната дипломатска умешност во ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Српската легенда и поранешен фудбалер на Црвена Ѕвезда, Реал сосиедад, Олимпијакос, Дарко Ковачевиќ пред неколку месеци преживеа обид за атентат во Атина и ...
  сите 13 | | | веќе видена