Здравко

  во

  По обидот за пуч во политичката партија Левица, членот на Президиумот, Димитар Апасиев, обелоденува дека Бранимир Јовановиќ, советник на министерот за финансии ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Раскол во Левица. Еден од основачите на Левица, Здравко Савески , го обвини Димитар Апасиев за пуч, исто така еден од основачите и член на Президиумот на ...
  | | веќе видена | слични

  Здравко Савески, истакнат член на Левица, го обвини Димитар Апасиев дека сакал да ја сврти партијата како сателит на ВМРО-ДПМНЕ и дека се сретнал со нејзиниот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Раскол во Левица. Во 1:51 по полноќ партијата преку својата Фејсбук страница објави дека во нивните редови е спречен пуч. „Упатуваме јавен демант за лажната ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Не еден, не два, туку три единствени матични броја имал Велимир Вучетиќ од Белград. Па така, на своите наследници во наследство им останало да се борат со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пет деца од Водице во Хрватска во морето пронашле змија долга 2,5 метри. Тринаесетгодишниот Нико Витиќ видел на дното од морето огромна змија, а потоа со ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Необичен улов, иако мртов, уловиле во саботата петмина ученици од местото Водици во близина на Шибеник. Тринаесетгодишниот Нико Витиќ видел на дното од морето ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Пет деца од Водице во Хрватска во морето пронашле змија долга 2,5 метри. Тринаесетгодишниот Нико Витиќ видел на дното од морето огромна змија, а потоа со ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Пред точно 35 години на денешен ден беа отворени Зимските олимписки игри во Сараево 1984 година. На олимпискиот стадион во Кошево, хрватската лизгачка Санда ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Елена Петровска и Александар Димитровски, штитеници на Центарот за поддршка на лица со интелектуална попреченост „Порака“ од Битола, пред студентите и ...
  сите 2 | | | веќе видена