Западот

  во

  Утре ќе е малку посвежо, во претпладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и појава на ретки грмежи повремено и со умерен ветер особено на ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Полска ѝ припаѓа на Европската унија, но мора да внимава „да не се зарази со општествените болести“ кои доминираат во ЕУ, изјави во неделата челникот на ...
  | | веќе видена

  Секакво прекројување на границите и размени на територии е повик за нови трагедии на Балканот, изјави во саботата во Дубровник, косовскиот премиер Рамуш ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео синоќа изјави дека напад на сириските владини сили врз провинцијата Идлиб, која е под контрола на бунтовниците, ќе ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео синоќа изјави дека напад на сириските владини сили врз провинцијата Идлиб, која е под контрола на бунтовниците, ќе ...
  сите 28 | | | веќе видена

  „САД на ова гледаат како на ескалација конфликтот“, напиша Помпео на Твитер. Тој во исто време го осуди и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Две децении по војната во поранешната српска покраина Косово, дипломатите и лидерите почнаа да играат со идејата за која се смета дека е последната црвена ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Адвокатот Серјожа Марков, познат во јавноста како екс адвокат на Сашо Мијалков и како брат на сопругата на Иво Котевски – Маја, со голема журка завчера го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео синоќа изјави дека напад на сириските владини сили врз провинцијата Идлиб, која е под контрола на бунтовниците, ќе ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео синоќа изјави дека напад на сириските владини сили врз провинцијата Идлиб, која е под контрола на бунтовниците, ќе ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео синоќа изјави дека напад на сириските владини сили врз провинцијата Идлиб, која е под контрола на бунтовниците, ќе ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На официјалната интернет-страница на библиотеката на поранешниот американски претседател Бил Клинтон (1993-2001 година) објавија негов дешифриран телефонски ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Рускиот минисер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека сириската влада го има секое право да ги истера „терористите“ од енклавата Идлиб, што е ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Рускиот минисер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека сириската влада го има секое право да ги истера „терористите“ од енклавата Идлиб, што е ...
  сите 30 | | | веќе видена