Западот

  во

  САД, Австралија, Франција и Велика Британија ќе отворат амбасади во Пацификот и ќе го зголемат бројот на официјални лица за зајакнување на соработката со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Рускиот заменик-министер за надворешни работи Сергеј Рјабков ги обвини сириските бунтовници дека подготвуваат хемиски напад, за кој Москва тврди дека ќе биде ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Западните земји и независните аналитичари тврдат дека силите на сириската Влада извршиле неколку напади со хемиско оружје за време на седумгодишната граѓанска ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Рускиот заменик-министер за надворешни работи Сергеј Рјабков ги обвини сириските бунтовници дека подготвуваат хемиски напад, за кој Москва тврди дека ќе биде ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Во повеќе наврати досега, академик Митко Маџунков, доајенот на македонската реч и литература, отворено зборуваше за македонскиот јазик како темел на ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу денес изјавил дека претстојните вежби ќе бидат најголеми од 1981. година, без преседан според големината и бројот на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Академик Луан Старова: Предраг Симиќ бeше ретко успешен во спојувањето на педагошката дејност и дипломатската умешност Универзитетот ЕВРО – БАЛКАН од Скопје и ...
  | | веќе видена