Западот

  во

  Жена монструм на возраст од 39 години со нож рани 14 деца во кинеска градинка. Повредените деца се однесени во болница, а случајот се истражува. Полицијата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Холивудската актерска ѕвезда Скарлет Јохансон ја одби понудената улога на ликот од фоторепортерката Линзи Адарио, добитничка на Пулицеровата награда, откако ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Филмот треба да го режира Ридли Скот и се најавуваше како вистински блокбастер. ,, Скарлет Јохансон рече дека не доаѓа предвид. Поради тој човек се уште трае ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Според иранскиот претседател Хасан Рохани, убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во саудискиот конзулат во Истанбул е тест за човековите права. ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Според извештајот на руското Министерство за одбрана, руската армија ги обвинува Соединетите Американски Држави за нападот на нивната воена база во Сирија во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Русија би требало да развие способност да ги уништи Соединетите Американски Држави со еден удар, доколку сака да ги убеди Американците да стават крај на трката ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Традиционалните јапонски куќи се многу чудни за луѓето од западот бидејќи дизајнот е многу поинаков. Во јапонска куќа невозможно е да се најде некој дел од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Русија ќе се залага да продолжи и понатаму да се меша во внатрешните работи на Македонија, но нема моќ да го спречи нејзиното членство во НАТО, доколку се ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Русија ќе се залага да продолжи и понатаму да се меша во внатрешните работи на Македонија, но нема моќ да го спречи нејзиното членство во НАТО, доколку се ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Русија ќе се залага да продолжи и понатаму да се меша во внатрешните работи на Македонија, но нема моќ да го спречи нејзиното членство во НАТО, доколку се ...
  сите 10 | | | веќе видена