Западот

  во

  Познати се тимовите за Ол-стар мечот во Шарлот, Леброн Џејмс и Јанис Адетокумбо утрово ги одредија составите на Западот и Истокот.Ол-стар мечот од минатата ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Анализа на д-р Сања Вујачиќ, „Геополитика“ Јуни, 1991, Баден-Баден: Дејвид Рокфелер, еден од кумовите на американскиот капитализам, ја отвора седницата на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс како кошаркар со најголем број на добиени гласови е капитенот на Западот, а Јанис Адетокумбо е во истата улога на Истокот. Тие двајца имаа можност ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Оваа година Ол-стар викендот ќе се одржи во Шарлот, а истиот стандарно ќе биде заокружен со пресметката на големите НБА ѕвезди. Познато е дека повеќе нема ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Истрагата на Обединетите нации за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги објави во четвртокот дека доказите укажуваат дека ова брутално злосторство го ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Се тече и се менува, и луѓето и нивните творби. Времето ги менува перспективите, овозможувајќи нов начин на согледување на нештата. Земете ја на пример ...
  | | веќе видена

  Со потпишувањето на протоколот за членството во НАТО, се отвора ново поглавје во историјата на Македонија, објавува „Дојче веле“. Во прилог на ваквите тврдења ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Малата европска држава што сега ќе стане позната како Северна Македонија, веројатно не делува како значителен додадок за НАТО, но таа затвора празнина во ...
  сите 2 | | | веќе видена