Западот

  во

  Претходно најголемите тениски ѕвезди на денешницата не играле таму. Рафаел и Новак го ретвитнале на своите профили соопштението на министерот за спорт на ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Никола Димитров, министерот за надворешни работи, на Твитер објави дека денеска и утре ќе учествува на конференција во Минск за зближување и зголемување на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Немаше логично објаснување за масакрот во синагогата во Питсбург во кој настрадаа 11 луѓе, но откако медиумите го идентификуваа напаѓачот Роберт Бауерс и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Чест ми е да ве поздравам на првата Национална конференција за византологија и медиевистика. Летово, додека престојував во вилата „Билјана” во Охрид, кај мене ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Српска и новоизбран член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик во интервјуто за белградскиот весник „Ало“ оцени ...
  сите 21 | | | веќе видена