Западот

  во

  Македонија има традиција како народ кој успеал одлично да се изгради како нација со голема броба. За нас христијаните, Македонија е симбол на влегувањето на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, ја одложи својата посета на Гренланд бидејќи мораше да се врати во Вашингтон, објави Стејт департментот во ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Голден Стејт и Хјустон се погрижија да гледаме навистина тензична и драматична полуфинална серија на Западот, па откако „ракетите“ успеаја да израмнат на 2:2 ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Милвоки, 9. мај 2019 (ИНПРЕС) – Милвоки Бакс по пауза од 18 години повторно ќе играат во финалето на Источната конференција. Бакс, во полу-финалето, со 4-1 ги ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Голден стејт Вориорс го добија петтиот меч од полу-финалната серија со Хјустон Рокетс и се на чекор до пласман во финалето на Западот. Вориорс ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Милвоки после 18 години ќе игра во конференциско финале, Дурант се повреди во триумфот на шампионот. Бакси во петтиот натпревар од полуфиналната серија го ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Дали со влегувањето во НАТО, Северна Македонија станува мета на екстремниот тероризам и потенцијална цел на руските ракети? Агресивната стратегија на Владимир ...
  | | веќе видена

  Реномираниот американски весник „Њујорк тајмс“ објави сторија за посетата на папата Франциск на земјава со наслов „Посетата на папата ја враќа Северна ...
  сите 76 | | | веќе видена