Западот

  во

  Белгија побарала од Либија да ги подмири долговите на белгиските компании од ерата на Гадафи, додека истовремено ги зголемила изгледите за овозможување на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Екипата на Оклахома Сити Тандер се очекува да биде еден од главните против кандидати на Голден Стејт Вориорс во битката на Западот, а воедно со тоа и еден од ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Најновите податоци кои денеска беа објавени од страна на Canalys, велат дека кинеските телефони всушност доминираат на европскиот пазар.. Минатата година на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Оклахома ја совлада Јута по две продолженија со 148:147. Поените за победа ги постигна Пол Џорџ, кој броеше до 45 поени, додека Јута имаше шанса со звукот на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Далас маверикс – Денвер нагетс (02:30 часот) Маверикси и Дончиќ ќе имаат многу тешка задача пред своите навивачи, да му застанат на патот на одличниот Јокиќ и ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Се вратија возбудувањата во НБА лигата и тоа со доминација на домашните екипи кои оставрија пет победи на шесте натпревари кои се одиграа рано утрово. Во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Жените во арапскиот свет воглавно имаат мал број на права и им се ускратени многу работи во кои уживаат жените од Западот. Тоа не важи само за сиромашните ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Жените во арапскиот свет воглавно имаат мал број на права и им се ускратени многу работи во кои уживаат жените од Западот. Тоа не важи само за сиромашните ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела нареди затворање на копнената граница на Венецуела со Бразил и се закани дека ќе ја затвори и границата со Колумбија. Претседателот ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Кливленд кавалирс – Феникс санс (НБА, 01 часот) Двете екипи оддамна ги загубија шансите за настап во доигрувањето и битка за титулата, а патем се и меѓу ...
  сите 37 | | | веќе видена