Заливот

  во

  Доктрината на Монро заговара „демократија од американски тип во целата западна полутопка“, во која Јужна Америка е значајна сфера на американските економски и ...
  сите 60 | | | веќе видена

  На денешен ден - 21 март 21 март 2019 - Светски ден на поезијата - Ден на пролетта 1556.- Кентерберијскиот надбискуп Томас Кренмер бил запален како еретик за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ако Мундијалот во 2022 година сепак биде проширен до 48 репрезентации, Оман и Кувајт, исто така, ќе мора да прифатат натпревари од Светското првенство заедно ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ако Мундијалот во 2022 година сепак биде проширен до 48 репрезентации, Оман и Кувајт, исто така, ќе мора да прифатат натпревари од Светското првенство заедно ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Група туристи од Црна Гора добија охридски бисери, а посебен накит од брендот Филеви доби припадничка на понежнит пол. Ангелина Бајиќ од Подгорица е среќната ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Нова студија откри тунели и други објекти од времето на граѓанската војна во САД под познатиот затвор Алкатраз во Сан Франциско, Калифорнија, јави Би-Би-Си. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Нова студија откри тунели и други објекти од времето на граѓанската војна во САД под познатиот затвор Алкатраз во Сан Франциско, Калифорнија, јави Би-Би-Си. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Нова студија откри тунели и други објекти од времето на граѓанската војна во САД под познатиот затвор Алкатраз во Сан Франциско, Калифорнија, јави Би-Би-Си. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Нова студија откри тунели и други објекти од времето на граѓанската војна во САД под познатиот затвор Алкатраз во Сан Франциско, Калифорнија, јави ...
  сите 7 | | | веќе видена