Загреб

  во

  Глејдсон Каетано, млад турист од Бразил, прошета низ центарот на Загреб и стана сензација. Имено, додека граѓаните поради ниските температури околу него одеа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Романија, Финска и Хрватска, следните три земји претседавачи со Европска унија најавија дека проширувањето ќе биде еден од нивните приоритети. Од лисабонската ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Романија, Финска и Хрватска, следните три земји претседавачи со Европска унија најавија дека проширувањето ќе биде еден од нивните приоритети, јави ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На денешен ден - 10 јануари 10 јануари 2019 49 г.п.н.е.- Гај Јулиј Цезар (римски војсководец, државник, диктатор) ја изговорил познатата реченица "Коцката е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонските ракометни репрезентативци попладнево безбедно стигнаа во Минхен, Германија, по летот од Загреб. Сепак, дел од багажот на играчите заглави во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Кире Лазаров две децении е главна полуга на македонската ракометна репрезентација, најзаслужен што „црвено-жолтите“ имаат континуитет во настапите на големите ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Македонските ракометни репрезентативци попладнево безбедно стигнаа во Минхен, Германија, по летот од Загреб. Сепак, дел од багажот на играчите заглави во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Македонските ракометни репрезентативци попладнево безбедно стигнаа во Минхен, Германија, по летот од Загреб. Сепак, дел од багажот на играчите заглави во ...
  сите 8 | | | веќе видена