Загреб

  во

  Tрип хоп бендoт HOOVERPHONIC ќе одржи концерт во Скопје, во рамки на својата балканска турнеја, која е исто така ќе биде во организација на Авалон ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Хрватското министерство за наука и образование нареди проверка на дипломите на околу 90.000 вработени во системот за образование и наука. Министерката Блаженка ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Сите погледи во нашата група Б се насочени кон нашето најсилно оружје, Кирил Лазаров. Хрватите сигурно веќе имаат скроено ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Медиумите во Италија пренесуваат дека гигантот Рома е заинтересиран во своите редови да го донесе македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми. Наводно челниците ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Со порастот на вонбрачно родените деца, расте и бројот на вонбрачни заедници во кои се раѓаат деца Родителите на секое петто дете родено во 2017 година во ...
  сите 2 | | | веќе видена