Загреб

  во

  Агентот Милан Мартиновиќ открива дел од минатото, како всушност го продале Лука Модриќ од Динамо во Тотенхем за нешто поголема сума од тоа што се ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Една година по средбата во Загреб на претседателите на Хрватска и на Србија, Колинда Грабар – Китаровиќ и Александар Вучиќ, и договорот во следните две години ...
  сите 20 | | | веќе видена

  На средбата е изразена поддршка за храбрите и визионерски политики на премиерот Заев, со коишто се решени важни државни прашања и со коишто се овозможени ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Тренерот на Динамо Загреб, Ненад Бјелица вели дека играчите се екстра мотивирани и дека утре не им треба дури ниту кормилар за да го елиминираат Плзен. „Ја ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со делегација на Хрватско–македонската тангента, предводена од Иво ...
  сите 7 | | | веќе видена

  По нередот кој навивачите на Динамо Загреб, Бојс, го направија во Плсен пред почетокот на натпреварот со Викторија, во пресрет на вечерашниот реванш чешкиот ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Х рватот Жарко Алфиревиќ дипломирал на Медицинскиот факултет во Загреб во 1984, а во 1989.година, со стипендија на Бритиш Каунсил, отишол на усовршување во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Х рватот Жарко Алфиревиќ дипломирал на Медицинскиот факултет во Загреб во 1984, а во 1989.година, со стипендија на Бритиш Каунсил, отишол на усовршување во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  До стартот на квалификациите за пласман на ЕП 2020 година, останува точно уште еден месец. Имено на 21 март прво ја дочекуваме селекцијата на Летонија, а три ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми, в четврток со својот Динамо Загреб, игра реванеш меч против Викторија Плзен во Лига Европа, и вели дека интересот е ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Регионалната фудбалска лига за земјите од поранешна Југославија не е илузија, туку сериозен проект којшто е предвидено да почне во септември 2018 година, велат ...
  сите 18 | | | веќе видена