Зафировски

  во

  Осумдесет и едногодишниот Јосиф Зафировски од кумановското село Кучкарево остана без кров над главата, откако завчера пожар го пеплоса неговиот дом.Зафировски ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Македонскиот фолк пејач Миле Кузмановски ова лето напорно работи на својот нов албум, за кој најавува дека подготовките се при крај. Пејачот вчера ја објави ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Атрактивни говорници го потврдија своето учество на Конференцијата Дека македонските бизнисмени се заинтересирани за надградување на своите познавања од ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Дека македонците се заинтересирани за надградување на своите познавања од областа на електронската трговија, говори фактот дека првите карти за Втората ...
  сите 16 | | | веќе видена

  „Потврда за лажните вести пласирани од Антонијо Милошоски од страна и на почесниот конзулат на Република Белорусија. После ова доколку има грам морална и ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска од собраниската говорница порача дека нема да дозволи да се креираат и кажуваат лаги за да се исполнат одредени стратегии. Тој му ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на собраниската седница за пратенички прашања изјави дека власта е најголем произведувач на лажни вести.Милошоски ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Антониo Милошоски, пратеникот од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ го праша премиерот Зоран Заев зошто не добил одговор кој е потписник на договорот за Љупчо ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Откако пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски во Собранието обвини дека Љупчо Зафировски, советник на премиерот Заев ангажиран за врски со кабинетот на ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Да не се крие зад собраниската говорница и ако има сознанија за случајот „Рекет“ да ги пријави во обвинителството, одговори премиерот Зоран Заев на пратеникот ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска од собраниската говорница порача дека нема да дозволи да се креираат и кажуваат лаги за да се исполнат одредени стратегии. Тој му ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Премиерот, Зоран Заев, го обвини пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, дека лаже, откако Милошоски од собраниска говорница рече дека советникот на ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на собраниската седница за пратенички прашања рече дека не добил одговор од премиерот Зоран Заев за тоа кој е ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Советникот на Зоран Заев, Љупчо Зафировски, нема дипломатски врски со кабинетот на Макрон, па затоа премиерот ја крие неговата биографија и не сака да го ...
  сите 81 | | | веќе видена