Заеднички

  во

  Германската влада на земјите членки на Европската унија им предложила воведување нови санкции против Русија поради наводен кибернетички напад врз Бундестагот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  И на самата завршница од предизборната кампања, Партијата за движење на Турците (ТХП) низ целата земја во полн ек продолжува со изборни активности, средби и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  На Редовното Генерално Собрание на Фудбалската федерација на Македонија во обраќањето пред присутните делегати, претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини меѓу ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ оцени дека односите меѓу Црна Гора и Србија „не се добри“ и изрази надеж дека Белград „има здрав разум и подготвеност“ ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испрати отворено писмо до граѓани во пресрет на гласањето на парламентарните избори кои ќе се одржат во среда. ...
  сите 265 | | | веќе видена

  На Редовното Генерално Собрание на Фудбалската федерација на Македонија во обраќањето пред присутните делегати, претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини меѓу ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Кус е периодот во кој можевте да ме запознаете, да стекнете впечаток за мене и за она што го преставувам и за што се залагам. Знам дека политичарите кои добро ...
  сите 265 | | | веќе видена