Задар

  во

  Кошаркарскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром на свој терен ќе ја започне новата сезона во АБА 2 лигата. Аеродромци лани за малку не успеаа да се пласираат во АБА ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Слаѓана Петрушиќ пред два дена беше осудена на шест месеци затвор во Основниот суд во Белград, бидејќи во октомври 2015 година ја претепа Јелена Голубовиќ во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пијани мажи кои со авион на компанијата "RyanAir" на 29-ти јуни патувале од Манчестер за Задар, предизвикале доцнење на летот бидејќи викале, ги игнорирале ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Пијани мажи кои со авион на компанијата Рајанер, на 29-ти јуни патувале од англискиот град Манчестер за Задар, предизвикале доцнење на летот, бидејќи ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пијани мажи кои со авион на компанијата Рајанер, на 29. јуни патувале од англискиот град Манчестер за Задар, предизвикале доцнење на летот, бидејќи беснееле, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Авион полн со пијани Британци на летот кон хрватскиот град Задар, кои повраќале, паѓале во несвест и одбивале да го слушаат екипажот, денеска е главна тема на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Пијани момчиња кои со авион на компанијата Рајанер на 29 јуни патувале од Манчестер за Задар дивееле, ги игнорирале упатствата на персоналот и повраќале помеѓу ...
  сите 44 | | | веќе видена

  „Да ја ресетираме Хрватска“ е слоганот под кој имагинарниот лик што се нарекува „Господин Никој“ ќе се кандидира на претстојните претседателските избори. Преку ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Околу 23 часот синоќа Хрватскиот град Задар го зафати силно невреме. Иако според властите во Хрватска бурата траела кратко сепак таа оштетила неколку возила, ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Силно невреме ја Ппогоди Хрватска па направи и големи штети во Задар. Силен ветаер од 100 километри на час корнел и дрва, што предизвикало и проблеми во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Силно невреме го погоди вчера Загреб и предизвика големи штети. Според медиумите, во невремето минатата ноќ паднале повеќе дрва, оштетени се голем број коли и ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Силно невреме го погоди вчера Задар и предизвика големи штети. Според медиумите, во невремето минатата ноќ паднале повеќе дрва, оштетени се голем број коли и ...
  сите 143 | | | веќе видена