Зад

  во

  Шарл Леклер беше една од најголемите жртви на денешните квалификации во Монте Карло, за утрешната трка. Младиот возач на Ферари, доживеа дебакл отпаѓајќи уште ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Релевантни меѓународни истражувања и анализи, поткрепени со сведоштва, презентирани неодамна во Виена покажуваат дека мафијата во Македонија си добила држава! ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Иран може да ги потопи американските воени бродови испратени во Персискиот залив со расположивите прокетили и со „тајното оружје“ се закани восок воен ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Изградбата на минаре на Али пашината џамија во Охрид е во финишот, а денеска почна отстранувањето на зелената „ограда“ зад која со месеци се претпоставуваше ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Славниот пејач Елтон Џон даде свој коментар за филмот „Рокетмен“, снимен според неговиот живот, а посебно зборуваше за неговата сексуалност и зависноста од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Лионел Меси игра навистина фантастична сезона во дресот на Барселона и тој е главниот фаворит да ја освои Златната топка оваа сезона. Доминацијата на Меси е ...
  сите 63 | | | веќе видена