You

  во

  “Ништо не може да ве припреми за првиот поглед на планетата Земја од вселената. Првиот впечаток кој го имав беше колку е тенка нашата атмосфера”, изјавил ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо уште еднаш докажа дека кога победува му е најјако, а кога губи се однесува лузерски и после толку играње фудбал како да не може да сфати ...
  | | веќе видена

  Пол Погба игра во навистина фантастична форма во последните два месеци. Заминувањето на Жозе Мурињо посебно влијаеше на Погба, а од натпревар во натпревар ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Американската пејачка и актерка Џенифер Лопез денес е една од најуспешните ѕвезди, но нејзиниот пат до славата не бил нималку едноставен. Таа пораснала во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Суарез за момент стана главна тема помеѓу љубителите на фудбалот по синоќешниот меч со Лион, гостување кое влезе во неговата непосакувана листа од статистиката ...
  сите 58 | | | веќе видена

   Поради вакви работи девојчињата се научени дека се грозни и дека би требало да се срамат од своите тела, односно дека туѓата удобност е поважна од нивната ...
  сите 2 | | | веќе видена

  26-годишниот Даниел Ејткен од Брајтон, Велика Британија, пред само два месеца отворил компанија - и добро му оди. Поранешниот градежен работник сега на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дуелот меѓу Форфар и Мадервел во женската фудбалска лига на Шкотска ќе биде запамтен по чудната одлука на главната судијка, која реши да ја скрати радоста на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дарла Шајн сопругата на шефот за комуникации на Белата куќа, вели дека морбилите можат да го излечат ракот. Таа го изнела својот став во серијата твитови во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Валери Рејес (24) од Њујорк се фотографирала со својот дечко Хавијер да Силва Рохас во аптека, а направеното селфи и било последното нешто што девојката го ...
  сите 4 | | | веќе видена